10 powodów, żeby rozpocząć naukę programowania jesienią

komputer wieczór

Nowy start jesienią?

Idzie jesień. Co to oznacza? Może to dobry moment na kursy i szkolenia IT, zmianę branży i podwyżkę wynagrodzenia? Może warto właśnie jesienią dopilnować swoich interesów i zawalczyć o swoją karierę, kiedy więcej czasu spędzamy w domu, a nasza sytuacja na rynku pracy zmienia się z miesiąca na miesiąc?

Wskazówki absolwentów SDA

Dziś rzeczywistość jest zupełnie inna. Pandemia COVID-19 kompletnie odmieniła polską i światową gospodarkę, generując mnóstwo strat i zapaść gospodarczą. Wiele branż i przedsiębiorstw upadło, a dla odmiany wiele innych przeżywa gospodarcze ożywienie. Nastąpiła masowa informatyzacja. Biznes przeniósł się ze świata offline do online. Co więcej według ekspertów z Institute for the Future Uniwersytetu w Phoenix na rynek pracy wpływają social media, sztuczna inteligencja, starzejące się społeczeństwa i ekspansja globalnych korporacji technologicznych, takich jak Facebook, Google, Netflix, Apple czy Microsoft. Jakie zatem umiejętności i kompetencje przyszłości będą nam potrzebne, aby nadążyć za zmieniającą się rzeczywistością?

Nauka jesienią – dlaczego warto?

 

1. Nowa energia po wakacjach

Po upalnym i słonecznym lecie spędzonym na działkach, urlopach, nad morzem lub w górach, wracamy naładowani zupełnie nową, pozytywną energią i siłą do nauki. Dwa miesiące wakacji to dobry czas na przemyślenie własnej kariery zawodowej i wybór nowej specjalizacji.

2. Dłuższe wieczory, krótsze dni

Sezon na jesienne, długie wieczory zaczyna się już 23 września, czyli pierwszego dnia astronomicznej jesieni. Dni są krótsze, szybciej robi się ciemno, więc więcej czasu spędzamy w naszych czterech ścianach. Dzięki temu możemy na spokojnie jesienią przysiąść do nauki w domowym zaciszu.

3. Mniej okazji na weekendowe wyjazdy

Wiele szkoleń stacjonarnych, kursów online i zajęć na studiach podyplomowych odbywa się właśnie w weekendy. Jesienią częściej soboty i niedziele spędzamy w domu. O wiele rzadziej podróżujemy wtedy po Polsce i świecie. Ten wolny czas warto przeznaczyć na rozwój i wyważenie zupełnie nowych drzwi. Prowadzących przykładowo do świata IT i programowania.

4. Nowe projekty IT po wakacjach

Ten świat, jak wiele innych branż, budzi się do życia po wakacjach. Do software house’ów napływa coraz więcej briefów z firm, których pracownicy również wrócili z urlopów i uruchamiają nowe projekty, “aby zdążyć z płatnością w tym roku”. To sprawia, że potrzeba coraz więcej web developerów właśnie jesienią. Chcesz być jednym z nich?

5. Nauka jesienią w znanym nam rytmie życia

W dzieciństwie od zawsze przez kilkanaście lat życia zaczynaliśmy rok szkolny i naukę właśnie we wrześniu. To dla nas zupełnie naturalne, aby również w dorosłym życiu zaczynać nowe kursy i szkolenia właśnie na jesień. Nadszedł wrzesień? Dlatego czas do szkoły!

6. Nowe kursy i szkolenia ruszają jesienią

Ten jesienny dryg do nauki, który mamy wpojony od dziecka, wykorzystują także firmy szkoleniowe i uczelnie przy planowaniu harmonogramu zajęć. Na wakacje zwykle zawieszają działalność edukacyjną, by wrócić na jesień z nowym semestrem ze zdwojoną siłą. Do tego latem wykładowcy mają więcej czasu na zaktualizowanie przygotowanych wcześniej materiałów, aby jesienią przekazać najświeższą, dostępną wiedzę swoim słuchaczom

7. Potrzeba coraz więcej ekspertów IT

W Polsce brakuje co najmniej 50 000 specjalistów IT. Co więcej w całej Unii Europejskiej to już 800 000 wakatów. Czy warto zwlekać z rozpoczęciem kursu IT, podczas gdy ktoś może Cię wyprzedzić? A może wolisz zacząć “z Nowym Rokiem”?

8. Nie warto czekać na postanowienia noworoczne

Jeśli myślisz, że zaczniesz się uczyć “od nowego roku”, to… wiedz, że 90% takich postanowień noworocznych przepada w otchłani rzeczywistości już w styczniu. Ruszaj z nauką już teraz i przygotuj się na rewolucję finansową i zawodową na początku nowego roku.

9. Przełom roku to czas na ewaluację

Na przełomie grudnia i stycznia w wielu firmach odbywają się doroczne ewaluacje i rozmowy z pracownikami na temat potencjalnych awansów i podwyżek. Jeśli już jesienią zaczniesz zdobywać nową wiedzę, na początku roku pokażesz swojemu pracodawcy, co potrafisz i o ile więcej jesteś już wart. Dodatkowo kilkaset złotych więcej do pensji? Chętnie!

10. Więcej rekrutacji na początku roku

Co więcej, wiele firm po ustaleniu budżetu i planu działania na przyszły rok w grudniu, od stycznia rusza z nowymi rekrutacjami. Nie bez przyczyny to właśnie wtedy w sieci pojawia się najwięcej ogłoszeń o pracę. Nowe szkolenie lub kurs jesienią to większa szansa na nowy etat na początku nowego roku.W dzieciństwie od zawsze przez kilkanaście lat życia zaczynaliśmy rok szkolny i naukę właśnie we wrześniu. To dla nas zupełnie naturalne, aby również w dorosłym życiu zaczynać nowe kursy i szkolenia właśnie na jesień. Nadszedł wrzesień? Czas do szkoły!

 

Nauka na jesień – czy to dobry moment?

Absolutnie TAK. To dobry czas w roku, aby coś zmienić. Żeby nauczyć się czegoś nowego. Aby ze świeżą energią “otworzyć głowę” na nowe możliwości. Żeby mieć więcej energii i lepszy nastrój. Aby poszukać lepszej pracy i powalczyć o wyższą pensję. Może to właśnie ten moment, aby zostać programistą? Jeśli chcesz spróbować, kliknij tutaj i wybierz najlepszą dla siebie ścieżkę rozwoju w Software Development Academy. Przeżyjmy tę jesień, wspólnie ucząc się na zajęciach w trójmiejskiej szkole programowania.

Sprawdź nasze aktualne kursy i dowiedz się więcej