Nowy projekt szkoleniowo-rekrutacyjny! Ericsson stawia na różnorodność w zespołach i wspiera rozwój kobiet w IT.

W branży IT wciąż brakuje specjalistów, a w szczególności kobiet. Liczne badania zrealizowane na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci wskazują na wyraźną korelację pomiędzy różnorodnością w zespołach, a wzrostem jakości, wydajności i innowacyjności w przedsiębiorstwach. To zjawisko od lat obserwuje i wspiera Ericsson. Mimo że Kobiet w IT dynamicznie przybywa, wciąż jest ich zdecydowanie mniej, niż mężczyzn. For us IT’s possible to inicjatywa, która ma to zmienić. 

Tylko do 20 lutego 2022 roku możesz wysłać zgłoszenie do tego unikatowego projektu szkoleniowo-rekrutacyjnego. Kierowany jest do kobiet z całej Polski, które są pasjonatkami nowych technologii lub mają już za sobą pierwsze kroki w kierunku rozwoju w branży IT. 

20 kobiet otrzyma dofinansowanie w wysokości 60% na kurs programowania w języku C++, a po pomyślnie zdanym egzaminie gwarancję zatrudnienia i rozwój pod skrzydłami światowego giganta. W ciągu 6 miesięcy uczestniczki zdobędą podstawy niezbędne do tworzenia oprogramowania dla systemów telekomunikacyjnych. To wyjątkowa szansa dla wszystkich kobiet, które chcą budować swoją karierę we wspierającym środowisku.

Na czym polega ten program? Gdzie wysłać zgłoszenie? Jakie stanowiska do obsadzenia czekają w Ericssonie? Czytaj dalej, dowiedz się więcej i odmień swoją karierę zawodową!!

For us IT’s possible – na czym polega program Ericssona?

Ericsson jest dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Firma działa w 175 krajach. Ericsson posiada w Polsce dwa centra badawczo-rozwojowe w Łodzi i Krakowie, zatrudnia blisko 2000 inżynierów i inżynierek odpowiedzialnych za rozwój kolejnych produktów teleinformatycznych Ericsson wykorzystywanych na całym świecie. Dzięki unikatowej inicjatywie, aż 20 kobiet z całej Polski dołączy do zespołów z Łodzi i Krakowa. 

Osoby chcące wziąć udział w projekcie nie muszą mieć wcześniejszego doświadczenia w branży IT, ale zainteresowanie nowymi technologiami będzie dużym plusem. Rekruterzy zwrócą szczególną uwagę m.in. na:

  • chęć nieustannego poszerzania swojej wiedzy,
  • komunikatywność i otwartość,
  • znajomość języka angielskiego,
  • zacięcie do analizowania, identyfikowania problemów i proponowania rozwiązań.

Uczestniczkom kursu przyszły pracodawca zapewnia:

  • 322 godzin kursu prowadzonego przez doświadczonych trenerów i trenerki z największej akademii programowania w CEE
  • dofinansowanie kursu w wysokości 60% jego wartości
  • zatrudnienie w centrum R&D Ericsson w Krakowie lub Łodzi po pomyślnym ukończeniu kursu (praca zdalna)
  • rozwój kariery w branży IT
  • wsparcie i mentoring na nowej drodze zawodowej

Osoba po pomyślnie ukończonym kursie rozpocznie pracę na stanowisku Software Developer i dołączy do do zespołu developerskiego. W codziennej pracy nowa członiki zespołu będzie wykorzystywała język programowania C++ oraz zwinne (np. Scrum) oraz szczupłe (np. Kanban) metody zarządzania projektami.

Kurs odbędzie się online w trybie wieczorowo-weekendowym. Pierwsze zajęcia przewidziane są na  21.03.2022 r. Aplikacje do projektu zbierane są do 20.02 przez formularz na stronie itspossibe.pl.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę projektu: itspossible.pl