SDA sfinansuje szkolenie z podstaw programowania

 

Trudna sytuacja ekonomiczna wywołana pandemią koronawirusa, spowodowała ograniczenie działalności wielu firm. Już dziś wiemy, że w najbliższych tygodniach pracę straci, w zależności od szacunków, od 500 tysięcy do nawet 3 milionów Polaków. Wyzwania związane z wirusem dotknęły niemal każdego sektora. Wiele firm z dnia na dzień musiało przemodelować swój biznes tak, by umożliwić klientom dostęp do swoich usług przez Internet. Szczególnie branża e-commerce potrzebuje teraz mnóstwa rąk do pracy. Dlatego też pojawiło się nasze szkolenie.

W SDA od lat pomagamy początkującym programistom wejść do branży i z dumą obserwujemy ich rozwój po zakończonych kursach. Zapotrzebowanie na specjalistów IT jest duże, a możliwość pracy z każdego miejsca na świecie, jaką oferuje ten zawód, stała się obecnie jeszcze bardziej wartościowa. Chcemy wyjść naprzeciw problemom związanym z utratą pracy przez dużą część naszego społeczeństwa i stworzyć możliwość wejścia na nową ścieżkę zawodową.

Osobom, które straciły zatrudnienie w czasie od momentu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce (13.03.2020), SDA oferuje możliwość zapoznania się z branżą IT poprzez udział w zdalnym kursie Programowanie na st@rt przy wsparciu autorskiego podręcznika Workbook. Wprowadzenie do języka JAVA oraz warsztatów HR Class, które przygotują kandydatów na rozmowy rekrutacyjne. Wszystkie wymienione elementy, w ramach projektu reSKILL Academy, są całkowicie bezpłatne.

Kursy w trybie zdalnym w SDA prowadzone są według metody SDA inIT®, która zakłada wsparcie doświadczonego programisty w całym procesie nauki. Aby zgłosić swoją kandydaturę należy wypełnić test predyspozycji, umotywować swój udział w projekcie oraz załączyć CV. Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są do 17 maja, a wybrane osoby rozpoczną kurs już dwa tygodnie później. Regulamin oraz Formularz Zgłoszeniowy dostępne są na stronie: https://reskill.b2b.sdacademy.pl/.