Często zadawane pytania

Jakie formy nauki oferujemy?

a) tryb wieczorowy: od poniedziałku do czwartku od 18:00 do 21:00. Zajęcia odbywają się co tydzień, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

b) tryb weekendowy: w soboty i niedziele od 09:00 do 16:00. W każdym miesiącu jest co najmniej jeden wolny weekend.

Czy organizujecie kursy w trybie dziennym?

Tego typu kursy organizujemy wyłącznie na zlecenie firm lub instytucji. Zazwyczaj nie oferujemy możliwości nauki w tym trybie, ponieważ w godzinach pracy większość naszych kursantów jest zajęta. Ponadto nasi instruktorzy również pracują na pełen etat w firmach informatycznych.

Jak można zapisać się na kurs?

Na kurs można zapisać się za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz dostępnego na niej formularza zgłoszeniowego, bądź telefonicznie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kursach, zapraszamy do bezpłatnego udziału w spotkaniach informacyjnych. Wszystkie zainteresowane osoby otrzymają od nas pakiet, w którym znajdują się niezbędne informacje na temat danego kursu.

Jak można sformalizować swój udział w kursie?

Przede wszystkim trzeba zarezerwować miejsce na kursie wybranej technologii. W związku z tym będziemy potrzebowali szczegółowych informacji niezbędnych do przygotowania umowy (każdy zainteresowany klient otrzymuje ją od doradcy klienta). Swoje dane można wysłać mailem lub podać je przez telefon. W kolejnym kroku doradca klienta przygotowuje umowę i wysyła ją za pośrednictwem aplikacji do elektronicznego podpisywania dokumentów. Narzędzie to umożliwia obu stronom podpisanie umowy drogą elektroniczną. Podpisanie umowy przez klienta oznacza zawarcie jej także po stronie SDA.

Czy oferujecie jakieś zniżki?

Tak, oferujemy zniżki ogłaszane podczas spotkań informacyjnych lub webinarów. Organizujemy również promocje w postaci ofert dnia, które standardowo nie są dostępne. Od czasu do czasu oferujemy także sezonowe zniżki. Warto więc być czujnym i śledzić nasze wydarzenia oraz kanały!

Czy można zapłacić za kurs w ratach?

Tak. Nasi partnerzy oferują wsparcie finansowe na bardzo konkurencyjnych warunkach.

Jak można wybrać pożyczkę bankową?

Współpracujemy z kilkoma bankami, które oferują naszym klientom specjalne pożyczki z możliwością spłaty do 36 miesięcy. Nasi doradcy klienta pomagają przejść przez cały proces, od zebrania niezbędnych danych po aktywację pożyczki. Środki trafiają bezpośrednio do SDA, ale raty rozliczane są w banku.

Jak można przygotować się do kursu?

Przed zapisaniem się na kurs każda osoba otrzymuje od nas zalecany materiał do samodzielnej pracy. Jest on bezpłatny i pozwala upewnić się, czy programowanie to coś, czym na pewno chcesz się zająć. Każdy kursant otrzymuje dostęp do naszej autorskiej Bazy wiedzy, gdzie znajdują się materiały merytoryczne oraz instrukcje instalacji oprogramowania wymaganego na zajęciach. Rekomendujemy wykonanie pre worków oraz przeczytanie e-podręcznika i udostępnianych materiałów przed rozpoczęciem kursu. Dodatkowo nasi kursanci otrzymują dostęp do Strefy kursanta, gdzie umieszczamy wszystkie informacje organizacyjne w jednym miejscu 🙂

Mam w tym zero doświadczenia. Programowanie to dla mnie coś zupełnie nowego. Czy mimo to mogę wziąć udział w kursie?

Tak, podczas kursu uczymy programowania od podstaw. Każdy ma inną definicję „podstaw”, dlatego osobom zainteresowanym wysyłamy listę sugerowanych kursów online, aby pomóc im sprawdzić, czy programowanie to właściwy wybór. Jeśli wydaje Ci się ono atrakcyjne i chcesz dowiedzieć się więcej, nasz kurs to świetny wybór. Wielu kandydatów obawia się, że kurs jest trudny. Nasze kursy są bardzo intensywne, ale dzięki temu nasi Absolwenci są dobrze przygotowani do wejścia do branży IT! Aktywny udział w zajęciach oraz praca własna podczas kursu to nasz przepis na sukces. Trening czyni mistrza, dlatego jeśli systematycznie będziesz powtarzać materiał i zadania między zajęciami –  z pewnością dasz radę! Przed Tobą udało się to osiągnąć ponad 10.000 innym osobom.

Którą ścieżkę wybrać?

Zastanawiając się jaką ścieżkę wybrać na start, warto spojrzeć na temat trochę szerzej – a to dlatego, że język programowania to całe ekosystemy programistyczne, a nie tylko reguły, komendy i algorytmy.  Spróbuj odpowiedzieć sobie na kilka pytań poniżej, a znajdziesz odpowiedź.

Chcesz uczyć się języka, który jest najpopularniejszy? Najchętniej poszukiwany przez pracodawców? Najbardziej dochodowy? Oprócz tworzenia dużych aplikacji, myślisz też o tworzeniu aplikacji mobilnych? Jesteś na tyle ambitny, że szukasz języka, który wymaga Twojej dużej mobilizacji i zaangażowania w naukę?  Wybierz Javę.

Szukasz języka, który nie będzie tak trudny jak Java? Chcesz tworzyć aplikacje, które wykorzystują sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe? Chcesz programować w języku, który wykorzystują mniej korporacyjne środowiska?  Wybierz Pythona.

A może jesteś typem, który chce połączyć programowanie z czymś jeszcze? Lubisz dbać o szczegóły i detale? Chcesz dbać o jakość oprogramowania wytwarzanego przez programistów? Jeśli tak, to wybierz kurs testera oprogramowania.

Nadal się wahasz? Zadzwoń do nas, pomożemy Ci dokonać odpowiedniego wyboru!

Czy trzeba mówić biegle po angielsku, aby wziąć udział w kursie?

W środowisku IT znajomość angielskiego jest ważna, ponieważ dostępne narzędzia, frameworki i dokumentacje dostępne są zazwyczaj właśnie w tym języku. Ponadto, największe konferencje, wydarzenia oraz nowinki techniczne i najpopularniejsze portale branżowe (jak na przykład Stackoverflow) prowadzone są w j. angielskim. Jeśli czujesz, że Twój angielski mógłby być na wyższym poziomie- nie zwlekaj do końca kursu, by go podszlifować! Firmy IT bardzo często inwestują w rozwój zawodowy swoich pracowników i często oferują bezpłatne lekcje języka angielskiego.

Kim są instruktorzy?

Nasi trenerzy to aktywni developerzy i specjaliści IT. Oznacza to, że są na bieżąco, jeśli chodzi o najnowsze podejście i technologie. Zanim zaczną uczyć, muszą przejść dwuetapowy proces weryfikacji, podczas którego sprawdzamy ich miękkie umiejętności i wiedzę techniczną.

Jak pomagacie w znalezieniu pracy?

W trakcie kursu, ale też po jego zakończeniu, możesz liczyć na wsparcie działu Doradztwa Kariery. W zależności od wybranego pakietu czeka na Ciebie wiele aktywności, m.in:

Warsztaty HR Class

Czyli praktyczne, kilkugodzinne, grupowe warsztaty online, podczas których Doradca Kariery podzieli się z Tobą wskazówkami na temat tworzenia CV dostosowanego do branży IT, wykorzystania portalu LinkedIn oraz tego, jak wyróżnić się na tle innych kandydatów na rynku pracy IT

IT Interview

Spotkanie, na którym nasz doświadczony trener podpowie Ci, jak odpowiednio przygotować się do części technicznych rozmów rekrutacyjnych.
Dodatkowo raz w tygodniu publikujemy oferty pracy, informujemy o wydarzeniach z branży IT i podpowiadamy, jak zadbać o personal branding.

Indywidualne konsultacje z Doradcą Kariery

W każdej chwili możesz przesłać swoje CV/link do profilu LinkedIn do weryfikacji, a Doradca Kariery podzieli się swoimi wskazówkami, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić Twoje dokumenty aplikacyjne.

Co wyróżnia Was od konkurencji?

Przede wszystkim jesteśmy największą akademią w Europie Środkowo-Wschodniej, co oznacza, że mamy mnóstwo doświadczenia, wiedzy i rozeznania rynkowego. Zbieramy informacje zwrotne ze wszystkich krajów, w których działamy, aby tworzyć programy przygotowujące kursantów do podjęcia pracy w całej Europie. Dodatkowo współpracujemy z ponad 200 firmami IT w całej Europie – od małych, lokalnych start-upów po wielkie korporacje, w tym takich gigantów jak IBM, Tieto, Nordea, Sapiens, Ericsson, BAE Systems czy Boeing. To nas wyróżnia – pracodawcy nam ufają!

Czy podczas kursu zapewniacie jakieś materiały?

Tak, każdy kursant otrzymuje dostęp do naszej autorskiej Bazy wiedzy. Znajdują się tam wszystkie materiały merytoryczne dotyczące wybranej technologii. Dzięki temu nasi kursanci mają dostęp między innymi do wszystkich prezentacji i zadań wykorzystywanych przez prowadzących podczas zajęć.

Co się stanie, jeśli opuszczę zajęcia?

Zalecamy nieopuszczanie zajęć. Tak jak opuszczenie jednej linijki kodu może wpłynąć negatywnie na cały projekt, tak pominięcie jednych zajęć, może kosztować Cię sporo wysiłku, żeby nadrobić stratę 🙂 Nasze zajęcia to sesje na żywo z instruktorem. Oznacza to, że bardzo trudno jest podsumować opuszczone zajęcia. Oczywiście uzyskasz dostęp do wszystkich materiałów, ćwiczeń i zadań, ale musisz wówczas samodzielnie nad nimi popracować. Do uzyskania Certyfikatu SDA wymagane jest uczestnictwo w co najmniej 80% zajęć prowadzonych z trenerem. Udostępniamy naszym kursantom bazę wiedzy,  w której znajdują się prezentacje oraz zadania do samodzielnej realizacji. Za opuszczone zajęcia nie otrzymasz zwrotu pieniędzy.

Czy każdy otrzymuje certyfikat po ukończeniu kursu?

Certyfikat SDA otrzymuje każda osoba, która ukończyła kurs z frekwencją minimum 80%. Dodatkowo, uczestnicy otrzymują zaświadczenie ukończenia kursu, po zdaniu egzaminu SDA z wynikiem minimum 65%. Kursanci, którzy odstąpią od umowy, nie otrzymają żadnych dokumentów.

Czy mogę „przetestować” produkt/zajęcia?

Jak najbardziej! Często organizujemy warsztaty pokazowe i bezpłatne lekcje z naszymi instruktorami, podczas których możesz zobaczyć, jak wyglądają zajęcia w trybie zdalnym. Warto śledzić nasze media społecznościowe, gdzie informujemy o planowanych spotkaniach. Możesz sprawdzić, jak uczą nasi trenerzy i zdecydować, czy Ci to odpowiada. Nasi opiekunowie klienta zawsze są informowani o tych wydarzeniach z wyprzedzeniem.

Jak mogę zrezygnować z kursu?

Odstąpienie od umowy należy przesłać w formie pisemnej lub pocztą elektroniczną na adres [email protected]. Można w tym celu skorzystać z formularza dołączonego do umowy.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Zadaj pytanie